
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Type | General Purpose |
| Number of Channels | 4 |
| Propagation Delay | 13 ns |
| Data Rate | 150 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 4.5 ns |
| Max Data Rate | 150 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.375 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Current | 14.3 mA |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V to 5.5 V |
Stock: 2531
Distributors
pcbx
Unit Price$2.13989
Ext.Price$2.13989
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.13989 | $2.13989 |
| 10 | $1.60813 | $16.08130 |
| 25 | $1.47732 | $36.93300 |
| 50 | $1.40322 | $70.16100 |
| 100 | $1.33283 | $133.28300 |
| 300 | $1.27517 | $382.55100 |
| 500 | $1.21999 | $609.99500 |
| 1000 | $1.18237 | $1182.37000 |
